کتاب مالی برای کودکان

کتاب مالی برای کودکان

این کتاب، جدیدترین کتاب منتشر شده در حوزه سواد مالی می‌باشد. مالی برای کودکان کتابی بسیار جذاب و مصور می‌باشد که سواد مالی و مفاهیم مالی را به زبانی ساده و داستانی به کودکان آموزش می‌دهد. این کتاب برای رده سنی 9 سال به بالا مناسب بوده و از طریق انتشارات نگاه دانش قابل تهیه می‌باشد.
نویسندگان این کتاب به ترتیب شامل: جناب آقای دکتر امید فرجی (دانشیار دانشگاه تهران)، جناب آقای علی اسماعیل پور، سرکار خانم سمیه جهانی می‌باشند.

سخن مترجمین:

کتاب "مالی برای کودکان"، یک کتاب داستانی و تصویری برای کودکان است که به منظور آشنایی اولیه کودکان با مفاهیم پولی در دنیای واقعی، به زبان ساده نگاشته شده است. کودکان در این کتاب در یک کلاس مالی حاضر می‌شوند و مفاهیمی را از زبان معلم خود می‌شنوند و آموزش می‌بینند. این کتاب به صورت تالیف-ترجمه بوده و برای استفاده کودکان این مرز و بوم، ساده‌سازی و بومی‌سازی شده است.
کتاب "مالی برای کودکان"، به عنوان یک مقدمه بسیار جذاب برای مباحث مالی است که بسیاری از مفاهیم مالی برای کودکان را پوشش می‌دهد. بیان ساده و کودکانه این کتاب در کنار بازی‌های سواد مالی، فایل‌های صوتی و تصویری، برنامه‌های کودک ویدئویی، فرزند شما را در مباحثی مانند درک مفهوم پول، داشتن یک شغل مناسب، ضرورت پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای ساخت آینده‌ای بهتر برای خود کمک خواهد کرد.
از شما والدین عزیز می‌خواهیم که با آموزش به فرزند خود در حوزه سواد مالی، از طریق کتاب‌ها و بازی‌ها و انیمیشن‌های تولید شده در این حوزه به فرزند خود اجازه دهید که با ذهن باز و خلاق، مفاهیم را درک کند و دید درستی از زندگی داشته و با برنامه‌ریزی و هوشیاری زندگی کند. خواهید دید که آرام آرام حس مسئولیت‌پذیری در او رشد خواهد کرد.

جهت خرید کتاب "مالی برای کودکان" می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید: 

خرید کتاب مالی برای کودکان

کتاب مالی برای کودکان؛ دکتر امید فرجی، علی اسماعیل پور، سمیه جهانی

فصول کتاب "مالی برای کودکان" به شرح ذیل می‌باشد:

فصل 1: مالی چیست
فصل 2: پول، از کجا به وجود آمد؟
فصل3: چطور می‌توانیم پول را بدست بیاوریم؟
فصل 4: قدرت پول
فصل 5: مقدمه‌ای بر اعتبار
فصل 6: همه چیز درمورد اعتبار
فصل 7: پولت را پس‌انداز کن
فصل 8: پول و اقتصاد ما
فصل 9: بازار سهام
فصل 10: پول در سراسر جهان

وارن بافت، بزرگترین و مشهورترین سرمایه‌گذار در جهان، بیان می‌نماید:
"بهترین سرمایه‌گذاری که می‌توانید انجام دهید، سرمایه‌گذاری روی خودتان است. هر چه بیشتر یاد بگیرید، درآمد بیشتری خواهید داشت."
سواد مالی به درک و استفاده موثر شما از مهارت‌های مالی مختلف، از بودجه‌بندی و پس‌انداز گرفته تا مدیریت بدهی و برنامه‌ریزی برای انتخاب یک شغل مناسب و دوران بازنشستگی اشاره دارد.
یادگیری سواد مالی، شما را برای تصمیم‌گیری آگاهانه آماده می‌کند که منجر به ثبات پولی بیشتر، استرس کمتر و کیفیت زندگی بالاتر می‌شود.
سواد مالی به شما این امکان را می‌دهد که کنترل امور مالی خود را در دست گرفته و از چالش‌ها و فرصت‌هایی که پیش می‌آید، با موفقیت عبور نمایید.
یادگیری سواد مالی یک عنصر حیاتی در دستیابی به سلامت مالی در زندگی شخصی هر کس می‌باشد.

مزایای سواد مالی:

داشتن سواد مالی مهارتی است که مجموعه‌ای از مزایا را به همراه دارد که می‌تواند استاندارد زندگی افراد را از طریق افزایش ثبات مالی بهبود ببخشد.
در اینجا مجموعه‌ای از مزایای داشتن سواد مالی ذکر شده است:
• توانایی تصمیم‌گیری مالی بهتر
• مدیریت موثر پول و بدهی
• کسب آمادگی برای رسیدن به اهداف مالی
• کاهش و مدیریت هزینه‌ها از طریق تکنیک‌های مختلف سواد مالی
• استرس و اضطراب مالی کمتر
• افزایش تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام انتخاب بیمه، وام و سرمایه‌گذاری
• ساخت ذیک بودجه ساختاریافته و دقیق
قدم برداشتن برای سواد مالی جزء مهمی از زندگی هر شخصی است که می‌تواند استحکام و سلامت مالی را تضمین کرده، اضطراب را کاهش دهد و دستیابی به اهداف مالی را تسهیل و تسریع کند و همچنین کیفیت زندگی را نیز افزایش دهد.

جهت خرید کتاب "مالی برای کودکان" می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید: 

خرید کتاب مالی برای کودکان

نویسنده: سمیه جهانی

دیدگاه کاربران (0)